Про вибір лікаря

Про вибір лікаря

Шановні відвідувачі!

            Багато непорозумінь та небажаних подій відбувається через відсутність або володіння неповною інформацією. Аби цьому запобігти в майбутньому, ми розпочинаємо цикл публікацій, в якому будемо розповідати, що ж відбулося в закладі за час реформування, як зручніше та в повному обсязі отримати медичну допомогу на ПЕРВИННОМУ  рівні.
            Залишайте під публікаціями свої побажання, відгуки та запитання, маємо сподівання на коректне спілкування з взаємоповагою.
            Заздалегідь дякуємо!

Про вибір лікаря

            Комунальне некомерційне підприємство «Шосткинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Шосткинської міської ради забезпечує медичне обслуговування населення, безпосередньо пов’язане з наданням первинної медичної допомоги.
            В штаті закладу працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри.
            За пацієнтом закріплено право на вільний вибір лікаря, незалежно від місця проживання та реєстрації. Ви обираєте «свого» лікаря, надаєте паспорт та ідентифікаційний код. При собі необхідно мати мобільний телефон, цей телефон бажано має бути особистим, в подальшому на нього будуть приходити повідомлення про виписані рецепти за програмою «Доступні ліки», інформація про направлення на консультацію чи лікування до профільних лікарів (на вторинний рівень) та інше. Тож номер бажано не втрачати, його заміна потребує додаткової процедури та часу.
            За наявності документів та телефону Ви підписуєте декларацію з лікарем на обслуговування.
            Для тих хто не має мобільного телефону, з будь-яких причин, можливо підписати декларацію по відсканованим документам, але в подальшому буде обмеження в електронних направленнях, електронних рецептах, електронних лікарняних.
            Якщо виявилось, що обраний лікар Вас не влаштовує, йти та «розривати» декларацію на обслуговування не потрібно. Ви обираєте іншого лікаря, укладаєте з ним декларацію на обслуговування, а попередня – автоматично стає недіючою.
            Законодавчо встановлено кількість осіб, яким лікар може забезпечити надання якісної первинної медичної допомоги:
  • терапевт – 2000 осіб
  • сімейний лікар – 1800 осіб
  • педіатр – 900 осіб
Тобто, якщо лікар вже має встановлену кількість пацієнтів, то він може відмовити бажаючим укласти з ним декларацію. Для пацієнта також є небажаним укладання декларації з таким лікарем, оскільки збільшене навантаження може впливати на якість медичного обслуговування.
Якщо ж обраний Вами лікар не має оптимальної кількості пацієнтів – відмовити Вам в укладанні декларації на медичне обслуговування лікар не має права.
За дітей до 14 років декларацію з лікарем підписують батьки. Це може зробити один із батьків. Для цього потрібні документи батька або матері (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини і мобільний телефон.
Зверніть увагу! Дитяче населення з народження дитини можуть обслуговувати також і сімейні лікарі.
Якщо дитині уже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з обраним лікарем (педіатром чи сімейним лікарем) вона може самостійно. Це закріплено в Основах законодавства про охорону здоров’я та відповідному наказі МОЗ № 503. Для підписання декларації ідентифікаційний податковий номер дитини не є обов’язковим.
Важливо розуміти, що без декларації на медичне обслуговування, безоплатною залишається тільки екстрена (невідкладна) медична допомога.
Далі буде.

Напишіть відгук