Про зміни на первинному рівні надання медичної допомоги

Про зміни на первинному рівні надання медичної допомоги

Про прийом пацієнтів

Обов’язковою умовою для функціонування закладів, що надають первинну медичну допомогу, стала можливість електронного запису на прийом до лікаря.

Вже з минулого року КНП «Шосткинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Шосткинської міської ради працює з електронною реєстратурою.

Як записатися на прийом до лікаря:

  1. Коли пацієнт вже знаходиться в кабінеті лікаря є можливість спланувати повторний візит та обрати дату та час і внести ці дані до комп’ютерної програми.
  2. Пацієнт самостійно звертається або телефонує в реєстратуру і обирає вільний та зручний час для відвідування лікаря.
  3. Всі лікарі закладу забезпечені службовими мобільними телефонами, тому пацієнти в РОБОЧИЙ ЧАС лікаря мають можливість зателефонувати та записатись на прийом. (Всі телефони наведені на офіційному сайті закладу в розділі «ПРО ЦЕНТР», далі перейти за потрібною амбулаторією).
  4. Через PlayMapket або AppStore на власному смартфоні пацієнт може встановити мобільний додаток Medcard 24 та власноруч обирати зручний час для візиту до лікаря. Самостійно записатись на прийом можливо через офіційний сайт закладу.

Договір з Національною службою здоров’я України передбачає забезпечення надання медичних послуг насамперед усім пацієнтам, які були записані на прийом до лікаря (або у чергу).

Тобто, щиро просимо своїх пацієнтів не ігнорувати зручний сервіс електронного запису на прийом і своєчасно отримувати медичні послуги закладу.

Електронною реєстратурою передбачений час на обслуговування одного пацієнта –  20 хвилин (з’ясувати причину звернення, огляд, призначення досліджень, роз’яснення лікування та інше).

Час роботи лікаря на прийомі було збільшено до 5 годин, тобто записатись на прийом мають можливість 15 пацієнтів.

І виникає питання – що робити, якщо стан здоров’я вимагає консультації лікаря сьогодні?

Відповідаємо

Всі пацієнти з невідкладними станами (лихоманка, підвищений тиск, біль та інше) приймаються ОБОВ’ЯЗКОВО.

Реєстратор або лікар вносить таких пацієнтів в живу чергу і приймає в день звернення.

Якщо візит до лікаря плановий (виписка рецепта, обговорення тактики обстеження та лікування, отримання довідки та інше) і вільного часу лікар не має, то Вам порекомендують обрати інший день та зручний для Вас час.

І ще раз піднімаємо актуальне питання щодо викликів лікаря на місце проживання.

Надаємо роз’яснення

  1. Виклики лікаря додому ніхто не відміняв.
  2. Лікар самостійно може прийняти рішення про надання медичних послуг за місцем проживання (перебування) пацієнта або з використанням засобів телекомунікації відповідно до режиму роботи закладу. (Наказ МОЗ України від 19 березня 2018 року № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» розділ ІІ п.7)
  1. Віддаленість місця проживання або відсутність у пацієнта коштів на проїзд не є підставою для виклика лікаря за місцем проживання.

            Поза годинами роботи КНП «Шосткинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Шосткинської міської ради первинну медичну допомогу можна отримати у приймальному відділенні КНП «Шосткинська центральна районна лікарня» та у приймальному відділенні КПН «Шосткинська дитяча лікарня».

            Далі буде.

Коментарі закрито.