1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання.

Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини. ВІЛ руйнує Т-лімфоцити – організм врачає захисні реакції, унаслідок чого активізується так звана умовно-патогенна флора організму і різко підвищується ймовірність смертельних запалювань, уражень нервової системи, розвитку онкологічних захворювань.

Читати далі

26 червня – Міжнародний день боротьби із зловживанням наркотиками та їхнім незаконним обігом

Наркоманія і наркозлочинність є суспільно небезпечним явищем сьогодення.

Наркоманія – це хвороба, що виникає внаслідок вживання наркотичних речовин та призводить до глибокого руйнування організму і навіть смерті. Причинами виникнення і розвитку наркоманії найчастіше являються: особливості характеру, психічні та фізичні розлади, вплив різних негативних соціальних чинників, виникнення наркоманії серед хворих, змушених тривалий час приймати наркотичні речовини в медичних цілях.

За даними досліджень, підлітки вживають наркотики у шість разів частіше, ніж люди інших вікових груп

Читати далі

Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, котра передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Туберкульоз, у більшості випадків, уражає легені, але захворювання може ушкодити будь-який орган, наприклад: нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли, кишечник, шкірні покриви, статеві органи тощо.

Як запобігти інфікуванню? Дотримуватися правил особистої гігієни, якщо їздите у громадському транспорті чи працюєте у закритих людних приміщеннях, які не провітрюються. Вдома частіше робіть вологе прибирання. Збудник хвороби – паличка Коха – надзвичайно витривала.

Читати далі

Новини

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Ця акція проводиться з метою привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

 

25 листопада -Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня- Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня-Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня-Міжнародний день людей з обмеженим фізичними можливостями;

5 грудня-Міжнародний день волонтера;

6 грудня-Вшанування пам’яті студенток,розстріляних у Монреалі;

9 грудня-Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня-Міжнародний день прав людини.

Що потрібно знати про ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН)?

🔹 Ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН) — це проблема у сферах громадського здоров’я, ґендерної рівності та прав людини.
🔹 Кожна третя жінка у світі зазнає тієї чи іншої форми ҐЗН.
🔹 В Україні 18% жінок та дівчат віком від 15 до 49 років зазнавали насильства з боку інтимного партнера. При цьому існує ймовірність того, що цей показник є заниженим, оскільки жінки часто не повідомляють про такі випадки через стигматизацію або страх помсти.
🔹 Проблема ҐЗН стає гострішою в умовах надзвичайних ситуацій. Наочним прикладом є поточний конфлікт. Її загострення відбувається на фоні обмеження прав жінок на пересування, доступу до послуг із охорони здоров’я або інших можливостей ухвалення рішень, які впливають на їхнє життя.
🔹 Від ҐЗН може постраждати будь-хто, однак для дівчат-підлітків, жінок із інвалідністю, жінок старшого віку, жінок та дівчат, які живуть із ВІЛ, а також представниць спільноти ЛГБТК+ існує підвищений ризик через взаємопов’язані форми вразливості. Унаслідок цього вони мають обмежений доступ до будь-якої підтримки.
🔹 На жаль, постраждалих від ҐЗН постійно звинувачують у тому, що вони опинилися не в тому місці, були непристойно вдягнені, ідентифікували себе з певною групою або винесли на загал «домашні» проблеми. Так не має бути! Ніщо не виправдовує жодної форми насильства щодо жінки або дівчини. Насильство, незалежно від того, чи вчиняється воно публічно або приватно, є неприпустимим і порушує права постраждалої людини.
🔹 ҐЗН має багато форм: це може бути емоційне знущання, фізичне насильство, сексуальне насильство, включаючи зґвалтування й інші форми сексуального насильства, пов’язані з конфліктом, вербальне насильство та соціально-економічне насильство.
 
Читати далі

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги пацієнтів амбулаторії №5

Лікар Фоменко Олена з травня 2023 року знаходиться в довгостроковій відпустці.

  • Для пацієнтів віком до 18 років її буде замінювати лікар Савельєва Світлана в амбулаторії №5
  • Для пацієнтів віком від 19 років її буде замінювати лікар  Войцишин Надія в амбулаторії №2

5 МАРКЕРІВ БЕЗПЕКИ

Євросоюз та МОМ розробили правила безпеки для внутрішньо переміщених осіб

вропейський Союз спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ), Міністерство соціальної поліики України та запустили всеукраїнську комунікаційну кампанію, присвячену безпеці внутрішньо переміщених осіб. Станом на кінець квітня таких було 7,7 мільйона. Очевидно, їхня кількість зростатиме.

Читати далі

Щодо лікарів

Увага

9 травня 2022 з КНП «Шосткинський МЦПМСД» звільняються:
Кириченко Тетяна – сімейний лікар амбулаторії № 1
Декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, з вказаними лікарями вважатимуться такими, що втратили чинність.
Мешканцям громади, котрі і надалі бажають отримувати медичну допомогу безоплатно у нашому закладі, необхідно звернутись до лікарів, які поки не мають оптимальної кількості пацієнтів та укласти нову декларацію про вибір лікаря.
В амбулаторіях КНП «Шосткинський МЦПМСД» доступними для укладання декларацій на медичне обслуговування є:
Читати далі

Щодо лікарів

Увага

1 лютого 2022 з КНП «Шосткинський МЦПМСД» звільняються наступні лікарі:
  • Онда-Мамаджанова А.І. – сімейний лікар амбулаторії № 1
  • Федоткін В.В. – сімейний лікар амбулаторії № 3
  • Лисенко І.А. – сімейний лікар амбулаторії № 4
  • Колесник Н.М. – лікар-терапевт амбулаторії № 4
  • Горелько С.Б. – лікар-терапевт амбулаторії № 4
  • Елісашвілі О.А. – лікар-педіатр амбулаторії № 5
  • Захарова О.О. – лікар-педіатр амбулаторії № 5
  • Храмченко О.А. – лікар-педіатр амбулаторії № 5
Декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, з вказаними лікарями вважатимуться такими, що втратили чинність.
Мешканцям громади, котрі і надалі бажають отримувати медичну допомогу безоплатно у нашому закладі, необхідно звернутись до лікарів, які поки не мають оптимальної кількості пацієнтів та укласти нову декларацію про вибір лікаря.
В амбулаторіях КНП «Шосткинський МЦПМСД» доступними для укладання декларацій на медичне обслуговування є:
Читати далі

Рівень охоплення щепленнями від гепатиту В в Україні становить 65,5%

Діагноз гепатит — уже давно не вирок і українська система охорони здоров’я має великий досвід боротьби з ним. Пацієнти отримують сучасні ліки від гепатиту В і С повністю безоплатно. Такі медикаменти закуповує держава.

За оціночними даними, в Україні 3,6% населення має вірусний гепатит С, це — приблизно 1 млн 517 тис. осіб. Більшість не знає про свій діагноз і не отримує лікування. За даними Центру громадського здоров’я,   з таким діагнозом зареєстровані 82 654 людини.

З вірусним гепатитом В живе 1,35% населення, це приблизно  —  559 341 особа. Проте офіційно діагноз зареєстрований лише у 18 433 людей. Значна частина пацієнтів не отримує лікування через незнання свого гепатит-статусу.

Читати далі

Чи можна вводити кілька вакцин одночасно?

Одночасне введення кількох вакцин або використання багатокомпонентних (тих, які захищають від кількох хвороб) – це нормальна світова практика. Віруси, що містяться у вакцинах, значно ослаблені й  не можуть перевантажити імунну систему. Дитина піддається значно більшому навантаженню на імунітет, коли хворіє на застуду або ангіну, ніж від вакцин.

Навіть якщо одночасно зробити щеплення проти 10 інфекційних захворювань, буде задіяно лише 0,1 % імунної системи. Основні переваги введення відразу кількох вакцин – це скорочення кількості відвідувань поліклініки, зростання ймовірності того, що рекомендовані щеплення будуть зроблені дітям з дотриманням графіка. Щеплення треба робити в різні ділянки тіла: наприклад, у праве та ліве плече, а малюкам — у праве та ліве стегно. Щеплення в сідницю не роблять!

Правила поєднання вакцин і\або анатоксинів для профілактики різних інфекційних хвороб в Україні визначені наказом МОЗ №595 від 16.09.2011 (зі змінами, внесеними наказом МОЗ №551 від 11 серпня 2014 року).

Читати далі

Чому важливо вакцинувати дітей від туберкульозу?

Введіть текст заголовка

Україна входить до десяти країн світу з найбільшою кількістю випадків захворювань на туберкульоз серед населення. Кожен п’ятий хворий на туберкульоз не знає про свою хворобу і не звертається по медичну допомогу.

За даними Центру медичної статистики МОЗ України, упродовж 2020 року кількість людей, у яких вперше виявили туберкульоз (у тому числі з рецидивами), становила 17,5 тис. або 42,2 особи на 100 тис. населення. За жовтень 2021 року діагноз туберкульоз встановили 1 554 людям.

Читати далі

Міфи про рутинну вакцинацію

Сьогодні питання вакцинації, на жаль, обростає багатьма міфами. І ці міфи стосуються не лише щеплення проти COVID-19, а й інших захворювань, таких як гепатит В, туберкульоз, дифтерія, кір тощо. Експерти МОЗ спростовують 5 найпопулярніших міфів про рутинні щеплення.

ЩО ТАКЕ ДИФТЕРІЯ? ЧОМУ ДОРОСЛИМ ВАЖЛИВО ВАКЦИНУВАТИСЯ КОЖНІ 10 РОКІВ

Дифтерія

Це гостре інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом. Проте можлива і передача через предмети побуту (посуд, іграшки). Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему людини, вона виробляє токсин, який блокує синтез білка в клітинах, у результаті виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям.

Інфекція проявляється сильним отруєнням організму (інтоксикацією) й утворенням характерних плівок переважно на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів, ураженням нервової та серцево-судинної систем. Ускладнення дифтерії: запалення серцевого м’яза (міокардит), множинне запалення нервів (поліневрит), паралічі, порушення зору (двоїння), ураження нирок. Проте дифтерія здатна і вбити.

Надійним захистом від дифтерії є вакцинація.

Читати далі

РЕІМБУРСАЦІЯ ІНСУЛІНІВ

Необхідність змін та встановлення  чітких і зрозумілих правил програми реімбурсації як для пацієнтів і лікарів, так і для виробників та дистриб’юторів інсуліну є очевидною. Національна служба здоров’я стане єдиним платником за програмою. Усі учасники процесу користуватимуться тими перевагами, які надає єдиний платник НСЗУ, як це зараз відбувається з програмою  «Доступні ліки»

З 1 жовтня і до кінця року на програму виділено 660 млн  грн. Цього достатньо, щоби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно – за умови запровадження та дотримання певних чітких правил.

 

Відповідно, алгоритм дій лікаря-ендокринолога та маршрут пацієнта до безоплатного інсуліну дещо зміниться.

Читати далі

Новини

Оновлення в амбулаторії №3

З метою підвищення доступності до медичної допомоги маломобільного населення в амбулаторії №3 відремонтовано ганок, облаштовано пандус, тривають ремонтні роботи по встановленню металевої конструкції навісу над головним входом до приміщення медичного закладу.

Читати далі

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги пацієнтів амбулаторії №3

Лікар Сніжана Ткаченко  з серпня 2021 року знаходиться в довгостроковій відпустці.

Її буде замінювати лікар Тамара Зінькова.

Вакцинація проти COVID-19

Введіть текст заголовка

В амбулаторії № 4 за адресою вул. Свободи, 14 працює Центр масової вакцинації населення.
Зробити щеплення можуть всі охочі віком від 18 років .
Центр масової вакцинації працює за графіком:

 з 1000до 1600    понеділок – п’ятниця

з 0900 до 1200    субота – неділя

Отримати інформацію можна за телефоном: (05449) 40060, (050) 536-1113
На даний час у Центрі масової вакцинації є доступними вакцини:
Читати далі

Вакцинація проти COVID-19

В Україні стартував п’ятий етап вакцинації проти COVID-19

Від сьогодні зробити щеплення зможуть всі охочі віком від 18 років.
В місті Шостка вакцинуватися проти COVID-19 можна в пунктах вакцинації, розташованих в амбулаторіях КНП «Шосткинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Шосткинської міської ради за адресами:

амбулаторія № 2 вул. Знаменська, 6А – з 1000 до 1400

амбулаторія № 3 вул. Озерна, 12 – з 1000 до 1400

Читати далі

ОГОЛОШЕННЯ

УВАГА!

Мешканці громади, які робили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneсa (SK Bioscience) у період з 28 по 30 квітня 2021 року, для отримання ДРУГОЇ ДОЗИ ВАКЦИНИ з 21 липня можуть звертатися у робочі дні тижня в амбулаторію де робили першу вакцинацію:
🔹№ 2 (вул. Знаменська, 6А) з 10:00 до 14:00
🔹№ 3 (вул. Озерна, 12) з 10:00 до 14:00
🔹№ 4 (вул. Свободи, 14 ) з 10:00 до 14:00

Щодо пункту масової вакцинації

ПУНКТ МАСОВОЇ ВАКЦИНАЦІЇ ВІД COVID-19

Працюватиме для ВСІХ БАЖАЮЧИХ віком від 18 років:

10.07.21(субота) та 11.07.21 (неділя)

з 09 до 12 години

в амбулаторії №4 КНП “ШОСТКИНСЬКИЙ МЦПМСД”
за адресою вул. Свободи, 14 (приміщення колишньої жіночої консультації).


Читати далі

Розклад роботи

РОЗКЛАД РОБОТИ У СВЯТКОВІ ТА ВИХІДНІ ДНІ

1, 2, 3, 4 та 9, 10 травня 2021 року

Черговий кабінет на території амбулаторії № 4 (колишня жіноча консультація)

0900 – 1400

Черговий кабінет – дитяча поліклініка

0800 – 1300

8 травня 2021 року

Всі амбулаторії

0800 – 1300

Щодо вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19

Запис на вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19

людей віком від 60 років

28, 29, 30 квітня 2021 року в амбулаторії №4 КНП «Шосткинський МЦПМСД» буде проводитись щеплення вакциною AstraZeneca від коронавірусної хвороби COVID-19 людей віком від 60 років.
Бажаючих отримати щеплення, що належать до вказаної вікової категорії, просимо зателефонувати до реєстратури амбулаторії №4 за номерами:

+380 (5449) 4-00-60

+380 (95) 054-64-28

До 12:00 23 квітня 2021 року!
Читати далі

Щодо вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19 служителів офіційно зареєстрованих в Україні Церков і релігійних організацій

За рішенням Оперативного штабу з реагування на ситуацію з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації, вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 служителів офіційно зареєстрованих в Україні Церков і релігійних організацій відбувається на 2-му етапі, який вже розпочато.
Консультацію з приводу вакцинації можна отримати у свого сімейного лікаря.
Записатись на вакцинацію можна:

у свого сімейного лікаря;

зателефонувавши до реєстратури амбулаторії №2 зателефонувавши до її реєстратури за номерами:

(05449) 2-22-31, +380 (66) 724-1550.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

ДО УВАГИ!

Запис на вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19

фармацевтичних працівників

КНП «Шосткинський МЦПМСД» запрошує на вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19 фармацевтичних працівників.
Консультацію з приводу вакцинації можна отримати у свого сімейного лікаря.
Записатись на вакцинацію можна:

у свого сімейного лікаря;

пацієнтам амбулаторії №1, 3, 4 зателефонувавши до реєстратури амбулаторії №4 за номерами:

(05449) 4-00-60, +380 (95) 054-64-28;

пацієнтам амбулаторії №2 зателефонувавши до її реєстратури за номерами:

(05449) 2-22-31, +380 (66) 724-1550.

Читати далі

Увага!

Щодо планових візитів в заклад

У зв’язку із погіршенням епідемічної ситуації та зростанням кількості хворих на коронавірусну інфекцію адміністрація КНП «Шосткинський МЦПМСД» рекомендує пацієнтам закладу утриматись від планових візитів до сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.
При необхідності медичної консультації пацієнт може зателефонувати до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра в години роботи закладу з 0800 до 1800 .

ДО УВАГИ!

Запис на вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19

людей віком від 65 років

Відповідно наказу МОЗ №213 від 09 лютого 2021 року КНП «Шосткинський МЦПМСД» запрошує на вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19 людей віком від 65 років.
Консультацію з приводу вакцинації можна отримати у свого сімейного лікаря.
Записатись на вакцинацію можна:

у свого сімейного лікаря;

пацієнтам амбулаторії №1, 3, 4 зателефонувавши до реєстратури амбулаторії №4 за номерами:

(05449) 4-00-60, +380 (95) 054-64-28;

пацієнтам амбулаторії №2 зателефонувавши до її реєстратури за номерами:

(05449) 2-22-31, +380 (66) 724-1550.

Читати далі

ДО УВАГИ!

КНП «Шосткинський МЦПМСД»  на своїй сторінці в Facebook буде надавати інформацію про залишкові дози вакцини для щеплення від гострої респіраторної хвороби COVID-19 після щоденної вакцинальної сесії.
Відповідно наказу МОЗ України від 11 березня 2021 року № 443 з метою зниження ризику невикористання доз вакцини до пункту щеплення можуть звертатись:
Читати далі