Новини

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Ця акція проводиться з метою привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

 

25 листопада -Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня- Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня-Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня-Міжнародний день людей з обмеженим фізичними можливостями;

5 грудня-Міжнародний день волонтера;

6 грудня-Вшанування пам’яті студенток,розстріляних у Монреалі;

9 грудня-Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня-Міжнародний день прав людини.

Що потрібно знати про ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН)?

🔹 Ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН) — це проблема у сферах громадського здоров’я, ґендерної рівності та прав людини.
🔹 Кожна третя жінка у світі зазнає тієї чи іншої форми ҐЗН.
🔹 В Україні 18% жінок та дівчат віком від 15 до 49 років зазнавали насильства з боку інтимного партнера. При цьому існує ймовірність того, що цей показник є заниженим, оскільки жінки часто не повідомляють про такі випадки через стигматизацію або страх помсти.
🔹 Проблема ҐЗН стає гострішою в умовах надзвичайних ситуацій. Наочним прикладом є поточний конфлікт. Її загострення відбувається на фоні обмеження прав жінок на пересування, доступу до послуг із охорони здоров’я або інших можливостей ухвалення рішень, які впливають на їхнє життя.
🔹 Від ҐЗН може постраждати будь-хто, однак для дівчат-підлітків, жінок із інвалідністю, жінок старшого віку, жінок та дівчат, які живуть із ВІЛ, а також представниць спільноти ЛГБТК+ існує підвищений ризик через взаємопов’язані форми вразливості. Унаслідок цього вони мають обмежений доступ до будь-якої підтримки.
🔹 На жаль, постраждалих від ҐЗН постійно звинувачують у тому, що вони опинилися не в тому місці, були непристойно вдягнені, ідентифікували себе з певною групою або винесли на загал «домашні» проблеми. Так не має бути! Ніщо не виправдовує жодної форми насильства щодо жінки або дівчини. Насильство, незалежно від того, чи вчиняється воно публічно або приватно, є неприпустимим і порушує права постраждалої людини.
🔹 ҐЗН має багато форм: це може бути емоційне знущання, фізичне насильство, сексуальне насильство, включаючи зґвалтування й інші форми сексуального насильства, пов’язані з конфліктом, вербальне насильство та соціально-економічне насильство.
 

Що робити, якщо ВИ постраждали від насильства?

 
🔸 Якщо ви зазнали насильства, ПАМ’ЯТАЙТЕ: ви НЕ самотні і НЕ винні в тому, що сталося.
🔸 Зверніться по медичну допомогу до найближчого закладу охорони здоров’я.
🔸 Якщо це безпечно, попросіть підтримки у сім’ї, друзів або сусідів.
🔸 Ви також можете звернутися по підтримку до інших спеціалізованих служб або зателефонувати на гарячу лінію (0 800 500 335), яка допомагає постраждалим від ҐЗН в отриманні необхідної допомоги, у тому числі направлень до фахівців.

Що ви можете зробити, якщо ви стали свідком ҐЗН або занепокоєні тим, що хтось зазнає ҐЗН?

 
🔹 Кожен із нас може зробити свій внесок у запобігання ҐЗН щодо жінок і дівчат.
🔹 Підтримуйте зв’язок із жінкою або дівчиною, яка зазнає насильства. Переконайтеся, що це безпечно.
🔹 Дізнайтеся, які послуги доступні для постраждалих від ҐЗН у вашому районі. Переконайтеся, що постраждала дала згоду на отримання цих послуг.
🔹 Викличте служби екстреної допомоги, якщо постраждалій потрібна невідкладна допомога.
 

Перелік інформаційних ресурсів («гарячих ліній»), якщо ви зіштовхнулися з домашнім насильством або стали його свідком:

 
📞1578 – з питань протидії торгівлі людьми;
📞1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству,насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
📞0-800-500-335 ( безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 📞116-123 (безкоштовно з мобільних телефонів)- з попередження домашнього насильства,торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
📞0-800-505-501 ( безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 📞527 (безкоштовно з мобільних телефонів)- з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
📞0-800-500-225 ( безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 📞116-111 (безкоштовно з мобільних телефонів)- Національна “гаряча лінія” для дітей та молоді.
Коментарі закрито.