26 червня – Міжнародний день боротьби із зловживанням наркотиками та їхнім незаконним обігом
Наркоманія і наркозлочинність є суспільно небезпечним явищем сьогодення.
Наркоманія – це хвороба, що виникає внаслідок вживання наркотичних речовин та призводить до глибокого руйнування організму і навіть смерті. Причинами виникнення і розвитку наркоманії найчастіше являються: особливості характеру, психічні та фізичні розлади, вплив різних негативних соціальних чинників, виникнення наркоманії серед хворих, змушених тривалий час приймати наркотичні речовини в медичних цілях.
За даними досліджень, підлітки вживають наркотики у шість разів частіше, ніж люди інших вікових груп
Середня тривалість життя наркоманів 4 – 4,5 роки після першого прийому наркотичних речовин!
Наркоманія є джерелом поширення ВІЛ – інфекції. 70% ін’єкційних наркоманів є носіями вірусів СНІДу. Крім цього, при постійному вживанні наркотичних речовин виникає хронічне наркотичне отруєння, яке є причиною розладу функцій багатьох органів та систем організму, особливо центральної нервової системи.
Профілактика наркоманії:
- При будь-яких обставинах – відмовлятися від спроби «скуштувати» наркотичні засоби. Навіть перша спроба може призвести до звикання. Треба чітко усвідомити: наркоман це смертник, який обов’язково помре, якщо вчасно не припинить вживати наркотики.
- Не треба приховувати свою залежність. Навколо є багато людей (особливо для молоді), які готові допомогти: батьки, лікарі, вчителі, старші товариші.
Живіть повноцінним, здоровим життям без шкідливих звичок!