Про зміни на первинному рівні надання медичної допомоги

Про зміни на первинному рівні надання медичної допомоги

Програма «Доступні ліки»

Програма «Доступні ліки» передбачає відшкодування державою вартості лікарських засобів для трьох соціально важливих груп захворювань:

  • серцево-судинні;
  • бронхіальна астма;
  • цукровий діабет 2-го типу.

Програму реімбурсації лікарських засобів впроваджено у 2017 році для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та підвищення доступності ліків.

За програмою можна отримати 246 препаратів, із них 77 – безоплатно.

Єдиним винятком є препарат для лікування ревматичних хвороб, вартість якого повністю оплачує пацієнт.

Для пацієнта

Пацієнт має змогу отримати ліки за електронним рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з Національною службою здоров’я України, без прив’язки о місця проживання та місця видачі рецепта.

Так аптека має наліпку на дверях «Доступні ліки».

Електронний рецепт за програмою «Доступні ліки» можна отримати у сімейного лікаря, терапевта та педіатра, з яким підписано декларацію на обслуговування

ЯК ПАЦІЄНТОВІ ОТРИМАТИ ЛІКИ В АПТЕЦІ ЗА ЕЛЕКТРОННИМ РЕЦЕПТОМ

Крок 1. Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація.

Важливо! Пацієнт має звернутися саме до свого лікаря. Якщо ви ще не підписали декларацію, це варто зробити. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде неможливо.

Крок 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт.

Крок 3. Під час виписування електронного рецепту лікар разом з пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.

Крок 4. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

Крок 5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт :  ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».

Крок 6. За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. В цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

Крок 7. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер рецепта.

Крок 8. Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці і входять в програму «Доступні ліки».

Крок 9. Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО В АПТЕЦІ ЗАКІНЧИЛИСЯ БЕЗКОШТОВНІ ЛІКИ АБО ТІ, ЩО ВІДШКОДОВУЮТЬСЯ?

  1. Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку. 
  2. Пацієнт може звернутись в іншу аптеку. 
  3. Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 28 травня 2020 року, що додається. (Наказ МОЗ України від 01.06.2020 № 1284 “Про затвердження Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 28 травня 2020 року”)

Далі буде.

Коментарі закрито.