Вакцинація дітей в період карантину

Вакцинація дітей в період карантину

Вакцинація — це єдиний метод, який дійсно може вплинути на імунітет і навчити клітини безпечно сприймати бактерії і віруси, оскільки організм вже буде мати про них якусь інформацію. І коли дитина зустрінеться з вірусом, організм зможе швидко виробити антитіла. Можливо хвороба все-таки з’явиться, але вона пройде легше або імунітет одразу переможе інфекційного агента.

Якраз у період карантину, рутинну вакцинацію ні в якому разі переривати не можна. Не так давно в Україні ми пережили епідемію кору, були спалахи поліомієліту та дифтерії. На жаль, якщо перервати саме планову вакцинацію, ми так само можемо отримати епізодичні спалахи інших інфекцій, які надзвичайно складно переносяться, особливо дітками та особами старше 65-ти років. Закон України так само підтверджує, що на період карантину рутинна вакцинація не протипоказана.

Ситуація з коронавірусом показала, наскільки ми вразливі перед інфекційними захворюваннями. Планову вакцинацію в період карантину проводять, її у жодному разі не можна переривати, оскільки сама пандемія не є протипоказом до цього. Якщо ми будемо відкладати планові щеплення, то наразимося на великий ризик, що закінчиться пандемія коронавірусу і почнеться повторна епідемія кору, паротиту, кашлюку та інших інфекцій, з якими ми зараз можемо ефективно справлятися.

Якими можуть бути наслідки для дітей, якщо відмовитися від планових щеплень?

Для того, щоб виробився імунітет, після вакцинації дитині потрібен якийсь час, у середньому це три-чотири тижні після дози вакцини, тому якщо ви пропускаєте свою планову вакцинацію зараз, карантин закінчується, ви виходите в місця масових скупчень людей, відповідно, маєте значно більший ризик проконтактувати з інфекцією, до якої не маєте імунітету. Тому наслідком відмови від вакцинації навіть в період карантину є спалахи захворювань і небезпека заразитися інфекцією, яку ми можемо спрофілактувати за допомогою щеплення. У період карантину є умови, яких нам обов’язково потрібно дотримуватися для того, щоб вакцинація пройшла успішно. Я рекомендувала б усім, хто готується до щеплення, обов’язково зателефонувати до свого сімейного лікаря чи педіатра і з ним обговорити ситуацію, запитати, коли приходити, чи добре розділені потоки пацієнтів, чи приймають дітей, які приходять на щеплення здоровими, окремо від тих, які з ознаками вірусної інфекції прийшли на огляд до лікаря. Звичайно, ідучи на вакцинацію, бажано не потрапляти в потоки людей, тобто, або користуйтеся власним транспортом, або пройдіться пішки, тоді ви отримаєте ще й гарну прогулянку. Обов’язково навчіть дитину правильно одягати маску і одягайте її самі. Коли заходите в приміщення, одягніть рукавички, після цього продезінфікуйте руки.

Чи роблять зараз щеплення при ознаках ГРВІ?

Якщо йдеться про ГРВІ та вакцинацію, то так, справді, в попередні роки з легкими ознаками вірусної інфекції, з невисокою температурою ми допускали дітей до планової вакцинації. Зважаючи на те, що коронавірус може мати ознаки легкої вірусної інфекції, а в діток він може протікати зовсім безсимптомно, як і в деяких дорослих, то зараз дітей з вірусними інфекціями ми не рекомендуємо вакцинувати. Не тому, що це зашкодить їхньому організму, а тому, що вони можуть бути переносниками інфекції, якою умовно можуть поділитися зі всіма, хто поряд. Тому, якщо настав час вашої планової вакцинації, але ви чи хтось вдома має ознаки вірусної інфекції, зателефонуйте своєму лікарю, порадьтеся з ним, нехай він дасть вам чіткі рекомендації, як вам з цією вірусною інфекцією продовжувати працювати, коли ознаки інфекції закінчаться приходьте на планову вакцинацію.

Як поводитися тим, хто перебував у самоізоляції і настав час їхньої вакцинації?

Якщо закінчився час самоізоляції і ознак вірусної інфекції немає, ви можете спокійно йти на планову вакцинацію.

Вакцинація – це пониження імунітету саме на той період, коли її вводять дитині, чи це, навпаки, стимулює?

Імунізація у жодному разі не знижує імунітет, це міф. Насправді саме вакцинація стимулює імунітет виробляти антитіла до тих інфекцій, проти яких ми щеплюємо.

Коментарі закрито.